InstaBIZ

Simon Cowell thyen shtyllën kurrizore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:35 - 09/08/20 |
Opi Nion

Simon Cowell, personi që mban firmën e krijimit të America’s Got Talent ka pësuar një incident i cili ka sjellë pasoja serioze.

Mësohet se Cowell është nga një biçikletë elektronike në oborrin e shtëpisë së tij në Malibu të Kalifornisë , por është rrëzuar dhe ka marrë frakturë në shtyllë kurrizore, të cilat mund të jenë fatale.

Deri më tani nuk është e qartë se në çfarë shkalle është dëmtimi që ka marrë Cowell në shtyllën kurrizore. Ai po mbahet nën vëzhgim nga një ekipi mjekësor, megjithatë, e rëndësishme për ta është që incidenti mos t’i ketë shkaktuar atij dëmtime në palcën kurrizore.

Mediat britanike kanë kontaktuar vetë me juristin e Got Talent, për të mësuar nëse ai do të jetë javën e ardhshme i pranishëm në përgatitjet e America’s Got Talent.

Por, ende nuk ka një konfirmim nga ana e tij, megjithatë ai ka theksuar se edhe pse jo fizikisht, shpirtërisht do të jetë atje, i vëmendshëm ndaj çdo talenti të ri dhe i gatshëm për të dhënë mendimin e tij.

Për Cowell kjo nuk është hera e parë që pëson të tilla incidente. Ai është rrëzuar edhe njëherë në vitin 2017 nga shkallët e banesës së tij. Kjo bëri që mjekët të mendojnë se incidente të tilla i shkaktohen si pasojë e humbjes së kontrollit.

Kjo bëri që juristi i eventeve ku promovohen talentet e rinj të nisë një dietë të ashpër, për të përmirësuar shëndetin e tij.

Megjithatë, ai sërish u përball me diçka që mund të jetë edhe fatale. Simon Cowell është personi që krijoi America’s Got Talent, X Factor e Pop Idols./ Opinion.al

Pas