Aktualitet

Si të reagojmë në rast të një sulmi terrorist? Ja si këshillojnë britanikët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 18/11/15 |
root

Ngjarja e Parisit tronditi shumë njerëz por vuri në alarm shërbimet e inteligjencës.

Shërbimet inteligjente britanike kanë publikuar sot një manual se si të sillemi kur gjendemi në një situatë ku janë të përfshirë terroristët.

“Vraponi sa të mundni, fshihuni dhe fikni celularin”, janë këto disa nga këshillat e krerëve të sigurisë britanike.

Ata kanë lajmëruar edhe bizneset të përgatiten “për lëvizje të shpejta në rast incidentesh apo sulmesh me armë zjarri”.

Zyra Kombëtare e Sigurisë Kundër Terrorizmit në Britaninë e Madhe po jep udhëzime të shpeshta për të mësuar se si duhet të veprohet në raste të tilla.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas