Aktualitet

Si ndryshuan llogaritë e Berishës e ministrave pas rënies nga pushteti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 08/11/15 |
b.f

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish ministrat e qeverisë së tij në dy vitet e fundit kanë ndryshuar deklarimet e pasurisë së tyre. Ata kanë tentuar mënyra të ndryshme për të mbrojtur pasuritë në vlerë monetare.

Nga deklarimet rezulton se ish kryeministri Berisha vazhdon të jetojë me pagën e tij dhe të bashkëshortes, ndërsa janë fëmijët, Argita dhe Shkëlzeni me të ardhura disa herë më të larta se ata, veçse burimi kryesor i të ardhurave të tyre janë konsulencat dhe qiratë.

Por, gjatë 2014-ës, ata kanë tërhequr nga llogaritë e tyre një shumë të konsiderueshme monetare. Lulzim Basha vazhdon të ruajë pasuritë e tij të deklaruara prej disa vitesh, ndërsa vazhdon të mbetet besnik i aksioneve në bursën NASDAQ të Nju Jorkut. /Shqiptarja.com/

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas