Aktualitet

Si ndikon rritja e temperaturave tek përhapja e koronavirusit?


               Publikuar në : 11:18 - 25/03/20 |
Opi Nion

Instituti i Shëndetit Publik ka deklaruar se COVID- 19 mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike.

Në këtë mënyrë ISHP  i jep fund dyshimeve se në zonat klimatike të nxehta apo të lagështa nuk përhapet koronavirusin.

ISHP thotë se pavarësisht klimës ku janë qytetarët duhet të marrin masat si larja e duarve me ujë dhe sapun.

STATUSI I ISHP

Nga të dhënat e deritanishme, koronavirusi 🦠 mund të mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike./ Opinion.al

Pas