Aktualitet

Shqiptarët më shumë se pesë orë të bllokuar, situata në Kapshticë drejt normalizimitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:24 - 08/01/23 |
Opi Nion

Ditën e sotme u krijuar radhë të gjata në pikën kufitare në Kapshticë, ku qytetarët që do të futeshin në shtetin grek kanë pritur për më shumë se 5 orë.

Mësohet se dogana greke në Kapshticë ka shtuar numrin e sporteleve, duke bërë të mundur edhe reduktimin e orëve të pritjes.

Në orën 19:55 pala greke ka hapur edhe sportelet shtesë dhe momentalisht po punohet me katër sportele.

Pas