Kronikë

Furgoni përplaset me shtyllën e tensionit, lë pa energji DajçinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:32 - 08/01/23 |
Opi Nion

Një aksident i pazakontë ka lënë pa energji një zonë të tërë të vendit tonë, pikërisht në Zadrimë.

Sipas autoriteteve, një furgon është përplasur me një shtyllë të tensionit të mesëm, duke e dëmtuar plotësisht. Shtylla e dëmtuar është pjesë e fiderit nr.12, që lidh segmentin Balldre – Torrovicë dhe lidhet me nënstacionin e Lezhës. Dëmtimi i saj, sipas  OSSHEE, ka lënë pa energji elektrike veçanërisht zonën e Dajçit.

Ekipet e OSSH Shkodër dhe asaj në Lezhë po marrin masa për rivendosjen e rrjetit në punë.

Dinamika e aksidentit nuk është e qartë, por banorët ankohen se nuk është hera e parë që penalizohen për ngjarje të tilla, duke sjellë shqetësim të vazhdueshme për abonentët.

Pas