Sport

Shqipëria zbret një pozicion në FIFA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 31/03/22 |
Opi Nion

Shqipëria ka humbur një pozicion në renditjen e FIFA-s për muajin Mars. Kuqezinjtë zbritën në vendin e 66 pas rezultateve të arritura në miqësoret e muajit Mars.

Humbja 2 – 1 me Spanjën dhe barazimi pa gola me Gjeorgjinë solli këtë lëvizje për Kombëtaren. Kosova është e 107, një renditje historike për Dardanët që mundën 5 – 0 Burkina Fason dhe barazuan 1 – 1 me Zvicrën.

Befasia më e madhe është në krye të kësaj renditje ku Brazili mori vendin e parë, duke zbritur në të dytin Belgjikën që kryesonte prej 3 vitesh. Në dhjetëshen e parë u përfshi Meksika për muajin Mars, duke larguar Danimarkën.

Pas