Aktualitet

Shpërthimi në Velipojë, 4 anëtarët e familjes Gjoka nisen në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 06/07/21 |
Opi Nion

Katër anëtarët e familjes Gjoka, nëna dhe tre fëmijët, që mbetën të plagosur nga shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë janë nisur për në Itali për të vijuar kurimin.

Gjendja e anëtarëve të  kësaj familjeje që mbetën të lënduar nga shpërthimi i bombolës të gazit në hotelin e tyre në Velipojë, vijon të jetë kritike, për shkak të djegieve të shumta trupore dhe shkallës së rëndë të djegies që kanë pësuar.

Nëna dhe tre fëmijët fillimisht u shtruan në reanimacion në repartin e Djegie-Plastikës në QSUT. Sakaq, ata janë dërguar në Itali, për shkak të gjendjes së rënduar.

Hetimet e deritanishme kanë zbuluar se ngjarja dodhi pas shpërthimit të një bombole gazi që përdoret për kamping./Opinion.al

Pas