Aktualitet

Shpërthim në Stamboll. Pezullohet lëvizja me metro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 01/12/15 |
b.f

Një shpërthim ka ndodhur pasditen e sotme në një metro në Stamboll, ndërsa raportohet për të paktën një person të vdekur dhe një të plagosur. Shpërthimi ka ndodhur në stacionin “Bajram Pasha”, ndërsa menjëherë është pezulluar lëvizja e trenave.

Balkanweb raportin se njerëzit që ndodheshin në metro janë udhëzuar të lëvizin më këmbë. Mediat turke raportojnë se është dëgjuar një shpërthim dhe dyshohet se ka ardhur nga një defekt në transformator.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas