Bota

Shpërthim në qendër të Beogradit, disa persona të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 31/05/21 |
Opi Nion

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në qendër të Beogradit. Mediat e huaja raportojnë se ka shpërthyer një bombol gazi në një restorant. Si pasojë e ngjarjes disa persona kanë mbetur të plagosur.

Ekipet mjekësore evakuuan të dëmtuarin, njëri prej të cilëve është në gjendje të rëndë.

Ndërkohë pamjet e mëposhtme tregojnë se çfarë ka ndodhur pas shpërthimit në Beograd: Tymi që del nga ndërtesa dhe të plagosurit ulur në rrugë.

Raportohet se forca e shpërthimit shkatërroi dritaret dhe hekurat përreth, dhe zjarrfikësit dhe policia janë në terren./Opinion.al

 

Pas