Rajoni

Pas vrasjes së shqiptarit, ekzekutohet ish-boksieri në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 31/05/21 |
Opi Nion

Vetëm pak orë pas vrasjes së shqiptarit, Aristidh Papa, Greqia është tronditur sërish nga ekzekutimi në mes të rrugës i boksierit, 39-vjeçar, Tasos Mperdesi.

Mediat greke raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Vari, në jug të Athinës.

Sipas informacioneve nga policia boksieri, u qëllua nga dritarja e një makine ndërsa mediat greke raportojnë se vrasja ndodhi për “larje hesapesh”, pasi Mperdesis ishte një njeri njohur i “natës” dhe një ish-i dënuar në vitin 2008. Plagët ishin të rënda aq sa i riu humbi jetën menjëherë në vendin e ngjarjes.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të gjetur dhe arrestuar autorët. Hetimi paraprak për çështjen po kryhet nga Drejtoria e Sigurisë së Atikës.

Kjo është ngjarja e dytë e rëndë kriminale në Athinë pa mbushur ende 24 orë. Të dielën 34-vjeçari shqiptar Aristidh Papa u ekzekutua në një kafene./Opinion.al

Pas