Aktualitet

Florenc Çapja kërkon azil politik në Dubai, avokati jep detaje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:28 - 31/05/21 |
Opi Nion

Florenc Çapja ka kërkuar azil politik në Dubai. Lajmi është konfirmuar nga avokati i tij, Neshat Fana në një prononcim për news 24.

Sipas tij, Çapja ka leje qëndrimi në Dubai, megjithatë ka kërkuar dhe statusin e azilantit, duke argumentuar se nuk ka asnjë provë që është i përfshirë në vrasjen e Gentian e Nezir Beqirit.

Aktualisht sipas avokatit, Florenc Çapja ndodhet në ambientet e banesës së tij në Dubai, në Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe po qëndron në kontakt me autoritetet atje. Avokati tha gjithashtu se shteti e ka hetuar prej 12 vitesh dhe nuk ka gjetur asnjë provë ndaj tij.

Kujtojmë se Florenc Çapja është nipi i Ardian Çapjas dhe dyshohet se të dy së bashku kanë urdhëruar vrasjen e babë e bir, Gentian e Nezir Beqirit./Opinion.al

Pas