Aktualitet

Shpërthim banesës me tritol, PD:Sulm ndaj drejtuesit të partisë në Shijak


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 24/05/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme ku banesës së kreut të PD në Shijak iu vendos tritol në banesë.

PD në një reagim për mediat thekson se aktin e konsiderojnë si kriminal dhe kërkojnë zbardhjen pa vonesa të kësaj ngjarje dhe vënien përpara drejtësisë autorët.

“Partia Demokratike ka ndjekur me shqetësim informacionin për sulmin me lëndë plasëse në banesën e drejtuesit të Partisë Demokratike në qytetin e Shijakut. Duke i shprehur të gjithë solidaritetin familjes Vora, ne e konsideruar këtë akt kriminal të papranueshëm, të rëndë dhe kërkojmë zbardhjen pa vonesa të kësaj ngjarje dhe vënien menjëherë përpara përgjegjësisë të autorëve.

Ngjarje të rënda si kjo dhe aktet kriminale të kohëve të fundit, janë thirrje ulëritëse për organet ligjzbatuese për të vepruar me shpejtësi, profesionalizëm dhe paanësi për mbrojtjen e rendit dhe sigurisë publike, si dhe jetës e pronës së qytetarëve”, reagon PD./Opinion.al

Pas