Aktualitet

Tritol në banesë/Zyrtari i PD:Përveç denoncimeve politike,s’kam konflikte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:33 - 24/05/21 |
Opi Nion

Kreu i grupit të seksionit të PD-së në Shijak ka reaguar pas sulmit që ka ndodhur me tritol mbrëmjen e djeshme ndaj banesës së tij.

Në një deklaratë për mediat Ilgner Vora është shprehur se deri më tani nuk ka asnjë dyshim lidhur me autorët e kësaj ngjarje.

Vora po ashtu tha se në banesë jetojnë 12 pjesëtarët e familjes së tij mes të cilëve dhe fëmijë të vegjël.

“Një tritol i shpërthyer pranë derës së banesës ku ne jetojmë në mesnatën e djeshme. Deri më tani nuk dimë asgjë në lidhje me personat që mund të jenë përfshirë në këtë ngjarje. Sa i përket politikës unë  prej tre vitesh jam kryetar i PD për qytetin e Shijakut. Ne akoma nuk kemi dyshime dhe presim përgjigje. Vëllai im është 16 vjeç. Unë kam vite që jetoj në këtë lagje dhe qytet dhe ne asnjëherë nuk kemi pasur problem me konfliktet përveç denoncimeve politike. Ne jemi familje e madhe jemi 12 anëtarë të familjes që banojmë në këtë banesë”, ka thënë ai.

Më herët reagoi edhe Partia Demokratike edhe hekson se aktin e konsiderojnë si kriminal dhe kërkojnë zbardhjen pa vonesa të kësaj ngjarjedhe vënien përpara drejtësisë  të autorëve.

Pas