Aktualitet

Shpallja e emergjencës, Tabaku: Pika 5 e planit të PD është kopjuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 08/10/21 |
Opi Nion

Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku ka komentuar vendimin e qeverisë  për shpalljen e gjendjes së emergjencës në furnizimin me energji elektrike.

Sipas Tabakut njëra nga pikat e vendimit është kopjuar nga PD. Më tej ajo tha se në vendim nuk ka asnjë masë për njerëzit në nevojë.

“Sapo ka dalë vendimi i qeverisë për shpalljen e emergjencës për furnizimin me energji elektrike. Pika 5  e planit të PD është kopjuar. Në vendim nuk ka asnjë masë për njerëzit në nevojë. Ky është vendim që mbulon korrupsionin”, tha Tabaku.

Sipas PD, një nga pikat e vendimit të qeverisë , që konsiston në anulimin e investimeve për KESH, OSHEE dhe OST, është kopjuar nga plani i PD./Opinion.al

Pas