Aktualitet

EMRAT/ Zgjidhen tre anëtarë të rinj të KLGJBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 08/10/21 |
Opi Nion

Tre anëtarë të tinjë të Këshillit të Lartë Gjyqësor janë zgjedhur ditën e sotme.

Bëhet me dije se anëtarët janë Klodian Kurushi, Ridvan Hodo dhe Irena Plaku.

Deri më tani është mësuar se Kurushi vinte nga radhët e gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë kurse Hodo nga radhët e gjyqtarëve të Gjykatave të Apelit.

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit është një organ kolegjial, i përbërë nga 11 anëtar me një mandat 5 vjeçar, i cili siguron pavarësinë, përgjegjshmërinë dhe mbarëvajtjen e pushtetit gjyqësor në Republikën e Shqipërisë./Opinion.al

Pas