Kryesore

Covid-19/ 1 viktimë dhe 25 raste të reja në KosovëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 08/10/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka regjistruar vetëm një viktimë si pasojë e Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë regjistruar edhe 25 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 2.370 mostrave.

Autoritetet shëndetësore kanë deklaruar se 362 persona janë shëruar derisa mbi 1.335 persona janë ende aktivë.

Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 160.000 raste me Covid-19./

Pas