Aktualitet

Shoqatat protestë para Parlamentit: Jo censurës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 12/11/15 |
b.f

TIRANE- Edhe pse kanë dëgjuar Kryeministrin i cili është shprehur se neni i shpifjes nuk ka në tagër gazetarët, ata sërish nuk besojnë. Aleksandër Cipa dhe Elsa Ballauri si përfaqësues të Unionit të Gazetarëve dhe shoqërisë civile kanë shkuar para Parlamentit dhe janë prononcuar për mediat duke thënë se duhet të bëhet fakt tërheqja e KM nga ligji në fjalë. “Presim të reflektohen ndryshimet në ligj “, ka thënë Çipa.  “Nuk duhet të ketë censurë në media, liria e fjalës duhet të jetë e garantuar”, shtoi Ballauri.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas