Aktualitet

Korrupsioni, marrin arratinë inspektorët e kolaudimit në Laç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 12/11/15 |
b.f

LAÇ- Një person është arrestuar dhe 3 të tjerë janë shpallur në kërkim për korrupsion. Ata janë punonjës të Kontrollit Teknik të Automjeteve dega Laç. “Të proceduarit dyshohet se kanë përfituar sasinë 4.000 lekë në këmbim të dhënies së Çertifikatës së kontrollit teknik të një automjeti”, bën të ditur policia. Rasti i tyre është denoncuar në emisionin Fiks Fare dhe më pas kanë nisur hetimet policore.

Në pranga:

Elvis Thanasi, 27 vjeç

Në kërkim:

Gëzim  Kuliçaj, 56 vjeç

Artan Keroviqi, 47 vjeç

Adrian  Mullishi, 54 vjeç

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas