-Jetë dhe Stil

16 truke si të ruani baterinë e IPhone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 12/11/15 |
root

Si fillim duhet të shihni opsionet që kanë të bëjnë me baterinë tuaj

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Kur mbani hapur ëi-Fi, sigurohuni të keni hapur edhe aplikacionet tuaja më të nevojshme

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Fikni absolutisht ëi-Fi

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Kur nuk jeni duke e përdorur telefonin kthejeni përmbys që mos të ndizet drita kur ju vijnë njoftime

When you're not using your phone, turn it face down and it won't light up when you receive notifications.

Fikni “Auto-brightness

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Hapni Reduce motion

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Një tjetër zgjidhje është edhe opsioni grayscale

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Përdorni dhe airplone mode, herë pas here

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Shtypni butonin “Push”, që mos t’iu vijnë emaile

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

Mbyllini të gjitha njoftimet

Ulni minutat e opsionit Auto Lock

16 iPhone Hacks That Will Save Your Battery

ëifi harxhon më pak bateri se 3G, kështu që nëse keni mundësi mbani hapur ëi-Fi

A Wi-Fi connection uses less power than a cellular network, so make sure keep Wi-Fi on at all times.

Fikni servisin e lokacioneve

Bëni “disable background app refresh”

Fikni të gjitha update-t

 

 

 

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas