Rajoni

Shoku i nxënësit të vrarë në Deçan: Më tregoi për një problem që kishin shoferëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:13 - 27/11/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur nga dëshmitë e dhëna nga nxënësit që udhëtonin në autobusin që mbrëmjen e djeshme ra pre e një atentati me armë zjarri në fshatin Gllogjan të Kosovës, duke shkaktuar vdekjen e shoferit dhe dy nxënësve.

Arlind Beka, shoku i Ledion Hamzajt, i mban lotët që të mund ta përshkruajë me fjalën më të mira shokun e tij të bankës, i cili vdiq.

Vetëm një ditë më parë ai kishte qëndruar bashkë me Ledionin, i cili zakonisht shkonte në shtëpi më herët se të premten mbrëma. Ai kujton që Ledioni ia kishte përmendur ditë më parë një ndodhi në të njëjtin autobus ku u vra.

“Na ka treguar për shoferët që ka pasur probleme diçka, një ditë duke ardhur prej Baballoqit, konflikt shpejtësie muj me thanë, janë shty njëri me tjetrin të dy shoferët e autobusëve, puna për m’i marrë udhëtarët”, rrëfen Arlind Beka për mediat kosovare. / Opinion.al

Pas