Kronikë

Shok me Stresin, dalin fotot e 27-vjeçarit që u ekzekutua në Vaun e Dejës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 09/08/20 |
Opi Nion

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e 27-vjeçarit që u gjet i pajetë të dielën në Vaun e Dejës. Sipas raportimeve autorët kanë përdorur një Mercedes me targa të vjedhura për të kryer vrasjen dhe më pas e kanë djegur atë, rreth 1 km larg vendit ku u gjet i ekzekutuar me plumb në kokë i riu.

Mësohet se targat e mjetit që u përdorën në ngjarje i përkasin një Fiati, pronarja e të cilit, me banim në Durrës,  i kishte denoncuar si të vjedhura që në qershor.

Në vendngjarje u gjetën 4 gëzhoja kallashnikovi.

Gjin Boriçi (Ndoji) kishte mbiemër të ndryshuar dhe raportohet si person me precedentë kriminalë, ndërsa policia po heton ndër të tjera edhe pistën e hakmarrjes.

Ndërkohë, burime për tvklan,al kanë raportuar se 27-vjeçari jetonte mes Shqipërisë, Holandës dhe Italisë. Ai ishte ishte mik i reperit të njohur Arkimed Lushaj, Stresi./Opinion.al

.

 

 

Pas