Sport

Pirlo trajneri i ri Juventusit, batuta e Buffon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:39 - 09/08/20 |
Opi Nion

Andrea Pirlo është trajneri i ri i Juventusit, sikurse ka bërë me dije vetë klubi.

Por portieri i famshëm i kombëtares italiane, Gianluigi Buffon nuk e ka anashkaluar këtë moment. “Pra tashmë duhet të thërrasim Mister!?!?! Paç fat në këtë sfidë të re Andrea”, shkruan ai ndërsa publikon në tuiter një foto ku janë të dy së bashku të përqafuar.

Pirlo dhe Buffon kanë ndarë në fushë shumë sfoda dhe aventura, mes Juventusit dhe kombëtares.

Andrea Pirlo është prej mbrëmjes së të shtunës trajneri i ri i Juventusit, sepse klubi vendosi largimin e Sarrit pas eleminimit të skuadrës nga Champions League./Opinion.al

 

Pas