Sport

Shkon në 5 numri i të prekurve me Covid tek Partizani, ç’ndodh me derbin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 10/07/20 |
Opi Nion

Shkon në 5 numri i futbollistëve të prekur nga COVID në skuadrën e Partizanit. Lajmi është bërë i ditur në një njoftim të vetë klubit, që thotë se në 50 tamponë të kryer, kanë rezultuar pozitivë tre pjesëtarë të ekipit. “FK Partizani njofton rezultatet e testeve të kryera nga ekipi për COVID-19. Në total janë kryer 50 tamponë dhe nga përgjigjet zyrtare të konfirmura nga ISHP (Insituti Shëndetit Publik), tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe janë asimptomatikë. Pjesa tjetër e skuadrës, stafi dhe punonjës të klubit kanë dalë negativë”, thuhet në njoftim. Dy ditë më parë, edhe dy futbollistët Deian Boldor dhe Besnik Ferati, rezuluan pozitivë në testin COVID. Ndërkohë klubi ka sqaruar se pavarësisht infektimeve, Partizani është gati për derbin me Tiranën.

“Në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, lojtarët janë izoluar dhe nuk do të jenë pjesë e skuadrës për ndeshjen e radhës. Ekipi gëzon gjendje optimale dhe pavarësisht mungesave është gati për të dhënë maksimumin në derbin me Tiranën”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas