Life Style

Shkencëtarët janë të bindur se kanë zbuluar femrën më të bukur në botë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 11/10/18 |
el ida

Shkencëtarët janë të sigurt se kanë zbuluar femrën më të bukur në botë. Simetria e fytyrës ishte faktori kryesor për marrjen e këtij “vendimi”. Sipas tyre, fytyra e saj është e përsosur. Fjala është për Florence Colgate. Ajo vjen nga një qytet i vogël në Britani të Madhe.

Colgate punon në një dyqan peshqish dy ditë në javë. Bukuria e saj ishte zbuluar në një garë në të cilën ajo kishte marrë pjesë, garë për fytyrat më të bukura të Britanisë.

Ajo kishte dërguar një fotografi të fytyrës së saj pa grim dhe kishte tërhequr më shumë se 8,000 njerëz me bukurinë e saj.

Thuajse të gjitha që kishin marrë pjesë në këtë garë kishin pasur ndërhyrje kirurgjike dhe ishin eliminuar nga gara.

 

Pas