Aktualitet

Shkarkohet në veting drejtori i SHÇBA për Fier – Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:50 - 02/10/20 |
Al Do

Vetingu në radhët e policisë ka penalizuar sot Arben Frashërin. Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit vendosi sot shkarkimin nga detyra të Frashërit, me funksion Drejtor i Drejtorisë Rajonale Fier – Berat në SHÇBA.

Procesi i vlerësimi të punonjësve të policisë ka për objekt vlerësimin e pasurisë, kontrollin e figurës dhe  vlerësimin e aftësive profesionale.

Arben Frashëri ishte mes 45 emrave të drejtuesve të lartë të Policisë së Shtetit, SHÇBA-së dhe Gardës së Republikës, që u caktuan të parët për t’u “skanuar” në vetting.

Vettingu në Polici i nisur në vitin 2018, bëhet nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit me 15 anëtarë dhe mbështetet gjatë veprimtarisë së tij nga një sekretariat teknik i përbërë nga 15 anëtarë./ Opinion.al

Pas