Kryesore

Shkarkimi/Meta: Përpjekje për të finalizuar një grusht shteti kundër PresidentitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:29 - 09/02/22 |
Opi Nion

Gjatë një konference për shtyp, presidenti Ilir Meta është shprehur se përpjekja për ta shkarkuar atë është përpjekje për të finalizuar një grusht shteti kundër kreut të shtetit.

“Është e qartë që kjo përpjekje, kjo provë e re që askush nuk e kërkon, që vjen pas 8 muajsh, kur procedura ka qenë e qartë antikushtetuese dhe e falsifikuar dhe nga Kuvendi një partiak i shkarkuar në 25 prill, sepse vetëm 40 deputetë kanë votuar për shkarkimin politik të Presidentit. Pra ky akt falsifikimi që kërkon të ligjërojë gjoja procedurën brenda afateve që është e qartë që ka qenë mafioze, nuk është gjë tjetër veçse përpjekja për të finalizuar një grusht shteti, kundër kreut të shtetit”, tha Meta.

Pas