Bota

Shifrat nga Italia, ulen ndjeshëm të infektuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 01/06/20 |
el ida

Ulet numri i viktimave në Itali si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Emergjencat Civile në vendin fqinj njoftuan se 60 persona të tjera kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës për një total prej 33,475 viktimash.

Në raportimin e tyre ditor, vihet re se një ulje të ndjeshme ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj, ku në 24 orët e fundit raportohen vetëm 178 raste të reja.

Italia ka nisur lehtësimin e masave të izolimit dhe po shkon drejt hapjes së plotë, pas një periudhe të gjatë dhe të vështirë me pandeminë Covid-19, që mori mijëra jetë njerëzish, dëmtoi ekonominë dhe futi në kolaps sistemin shëndetësor./Opinion.al

Pas