Kronikë

Shfrytëzonte motrën e mitur, arrestohet 27-vjeçarja në Burrel


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 30/12/21 |
Opi Nion

Një 27-vjeçare është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka shfrytëzuar seksualisht motrën e saj të mitur.

Sipas policisë, në pranga ka rënë shtetasja me inicialet H.C., 27 vjeçe për të cilën gjykata e Matit ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Mbi të rëndon vepra penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat, u ndalua shtetasja  H. C., 27 vjeçe, banuese në Burrel, pasi nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se kjo shtetase në kohë të ndryshme (në bashkëpunim me shtetasin U. C., të arrestuar më parë nga Policia) ka shfrytëzuar motrën e saj të mitur për qëllime përfitimi.

Gjykata e Shkallës së Parë Mat, ndaj kësaj shtetasja ka vendosur masën e sigurisë ‘Arrest në burg’, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër dhe Mat për veprime të mëtejshme”-njofton policia./Opinion.al

Pas