Kronikë

Drejtonte ambulancën i dehur dhe u përplas me dy makina, arrestohet 45-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 30/12/21 |
Opi Nion

Një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi duke drejtuar një mjet autoambulancë ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka përplasur dy mjete të tjera.

Sipas policisë, shtetasi me inicialet P.M., 45 vjeç ka rezultuar se po e ngiste autoambulancën në gjendje të dehur.

Drejtonte autoambulancën në gjendje të dehur, vihet në pranga 45-vjeçari.

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban pranë DVP Shkodër bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit P. M., 45 vjeç, banues në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, pasi në vendin e quajtur “Sheshi Rusit’’, në lagjen Partizani, Shkodër, duke drejtuar një mjet autoambulancë ka humbur kontrollin dhe si pasojë është përplasur me dy mjete të tjera, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Gjatë kryerjes së alkooltestit, drejtuesi i autoambulancës, shtetasi P. M., rezultoi në gjendje të dehur, në masën 0.95 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”,”-njofton policia./Opinion.al

Pas