Aktualitet

Shakira dhe Pique duan parajsë private, po mendojnë shtëpinë e reBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 30/04/16 |
b.f

Gerard Pique, mbrojtësi i Barcelonës, dhe partnerja e tij, këngëtarja kolumbiane, Shakira, po ndërtojmë një shtëpi të re në Katalunja. Sipas revistës “Hola”, çifti ka zgjedhur Cerdanya, “Pirineo catalán”, vend i njohur për të pushuar me një shtëpi të dytë. Bëhet fjalë për qytetin e vogël, Bolvir, i vendosur shumë afër Puigcerdà. Kjo është më në fund alternativa e përzgjedhur prej tyre. Sikurse raporton “Hola”, shtëpia që është duke u ndërtuar nga Pique dhe Shakira në “La Cerdanya” vlerësohet në disa milionë euro.

Punimet kanë filluar dhe mund të thuhet se janë në një stad shumë të avancuar. Çifti, prindër të dy fëmijëve, e dëshirojnë këtë parajsë të “Pirineo catalán” vetëm për të shijuar jetën private, duke evituar ngutjen e jetës në qytet. Në Bolvir, gjithashtu, ata do të ketë fqinjë të shquar, si ish-presidenti i Barcelonës, ​​Josep Lluís Núñez, apo familjen e ish-ministrit Josep Pujol.

Punimet kanë filluar dhe mund të thuhet se janë në një stad shumë të avancuar. Çifti, prindër të dy fëmijëve, e dëshirojnë këtë parajsë të “Pirineo catalán” vetëm për të shijuar jetën private, duke evituar ngutjen e jetës në qytet. Në Bolvir, gjithashtu, ata do të ketë fqinjë të shquar, si ish-presidenti i Barcelonës, ​​Josep Lluís Núñez, apo familjen e ish-ministrit Josep Pujol.

nnnnoo

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas