Aktualitet

Parashikimi i motit/ Maji nis me shi dhe rrufeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 30/04/16 |
b.f

Nese keni bere plane për fundjave apo për festen e Pashkëve, me pare informohuni rreth motit.

Pranvera e këtij viti e veçanërisht muaji prill, janë karakterizuar nga temperatura te freskëta dhe reshje shiu.

Ne këto kushte sinoptike, do te mbyllet ky muaj.

Sipas parashikimeve te Institutit te Gjeoshkencave, shirat rikthehen pasditen e premtes.

Ne zonat jugore reshjet priten me intensitet madje te shoqëruara edhe me rrufe. Me temperatura te freskëta, reshje dhe shkarkesa elektrike, do te nise edhe muaji maj.

Madje specialistet e Gjeoshkencave bëjnë apel për kufizim te lëvizjeve ne zonat malore, aty ku pritet te ketë edhe rënie rrufesh.

Ditët e para te muajit maj do te jene te freskëta dhe te lagështa.

Specialistet refuzojnë te japin parashikime afatgjata, ndonëse kjo jave sipas tyre, do te karakterizohet nga vranësirat dhe luhatjet e temperaturave.

Kjo do te thotë se çadrat dhe syzet mbajini gjithmonë me vete.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas