-Jetë dhe Stil

Humb plot 150 kg/ Braktiset nga i dashuri për arsye xhelozieBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 30/04/16 |
b.f

Zakonisht dëgjojmë shpesh histori ku meshkujt u kërkojnë partnereve të tyre të humbin në peshë. Por historia që do ju prezantojmë kësaj rradhe është disi më ndryshe.

Kjo është Christine Carter dhe është 28 vjeçe. Ajo ka arritur të humbë plot 150 kg pas një lufte të ashpër me peshën e asaj. Megjithatë i dashuri i Christine, nuk donte që ajo të humbte në peshë, përkundrazi ai donte që vajza të vazhdonte të ishte në mbipeshë, sepse kështu nuk do të kishte arsye të bëhej xheloz.

Capture

 

Ai nuk e mbështeti aspak në përpjekjet e saj për të humbur peshë.

Siç duket edhe nga fotot vajza ka bërë një punë për tu lavdëruar.

Në fillim vajza peshonte 275 kg. Më pas me anë të një operacioni gastrik arriti të humbte plot 50 kg. Me anë të dietave dhe ushtrimeve të përditshme ajo humbi 100 kg.

Mesazhi është i qartë: “Asgjë nuk është e pamundur”.

Përshtati për Opinion.al/Adela Zeneli

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas