Sport

Serie A nis ashtu siç u mbyll, pa tifozë dhe me masa të rrepta sigurie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 19/09/20 |
el ida

Sezoni i ri i kampionatit italian të futbollit, ka startuar me ndeshjen Fiorentina-Torino.

Vendasit fituan me rezultatin e ngushtë 1-0 në një takim që foli totalisht për ta. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 78 nga Castrovilli, i cili i dha ekipit të tij 3 pikët e para në këtë garë të re.

Belloti e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 95, por arbitri e anuloi golin për pozicion jashtë loje

Sakaq, kampionati i ri i futbollit nisi aty ku përfundoi i pari, pa tifozë dhe me masa të rrepta sigurie për shkak të pandemisë së koronavirusit./Opinion.al

Pas