Kryesore

Serena Williams humbet në ndeshjen e fundit të karrierësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 03/09/22 |
Opi Nion

Serena Williams luajti atë që ndoshta do të jetë dhe ndeshja e saj e fundit, ndërsa u eleminua nga US Open pasi u mund nga Australianja Ajla Tomljanovic në raundin e tretë.

23 herë fituese e titullit Grand Slam dhe gjashtë herë kampione në Nju Jork, ajo humbi 7-5, 6-7 (4/7), 6-1, duke mbetur e përlotur në fushë.

Williams, e cila do të mbushë 41 vjeç pas tre javësh, u pyet nëse ishte e gatshme të rishqyrtonte planet e saj të shpallura për t’u tërhequr nga turnetë. “Unë nuk mendoj kështu, por kurrë nuk I dihet” u përgjigj ajo.

Williams ishte e emocionuar ndërsa dha një intervistë ku falenderoi familjen, bashkëpunëtorët dhe të gjithë mbështetësit e saj në vite.

“Faleminderit të gjithë atyre që janë ëktu, që kanë qenë pranë meje në vite e dekada. Oh Zot, vërtet dekada”, tha tenistja e cila e luajti ndeshjen e saj të parë profesionale në moshën 14-vjeçare në vitin 1995./Opinion.al

Pas