Aktualitet

Selia e FRD/ Shehu letër të dytë krerëve të vendit, mes tyre dhe Yuri Kim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 23/03/21 |
Opi Nion

FRD i ka dërguar ditën e sotme një letër të dytë Presidentit Ilir Meta, Kryeministrit Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj, kreut të KQZ Celibashki dhe ambasadores amerikane në vend Yuri Kim.

Sipas letrës së FRD-së, partitë pajisen me ndërtesë për selinë dhe zyrat vendore. Gjithashtu FRD thekson se partitë me mbi 1 % në tri zgjedhjet e fundit e kanë këtë të drejtë.

Letra në fjalë është bërë pas kërkesës  nga ana e bashkisë për lirimin e godinës ku qëndron FRD-ja./Opinion.al

Pas