Aktualitet

Zgjedhjet/Renditet në vijën e zjarrit,Rama-Majkos:Ke marrë gjithçka nga PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 23/03/21 |
Opi Nion

Teksa është duke prezantuar ditën e sotme kandidatët për qarkun e Tiranës, Edi Rama ia ka dhënë fjalën të 19 në listë, Pandeli Majkos.

Ndër të tjera Rama është shprehur se pas vetes së ti’j, Majko është I dyti që ka marrë gjithçka nga Partia Socialiste.

“Është një grup shumë i madh dhe nuk mund të flasin të gjithë. Në emër të gjitha atyre që nuk kanë nevojë për fizibilitet të veçantë, sepse kanë prej disa vitesh që janë në këtë arenë, të flasë më i riu prej tyre që është Pandi, i cili meriton të gjithë mbështetjen tonë, pasi është i 19-ti, atë zonën e rrezikut, me gjithë solidaritetin për Pandin që është i 19, por edhe për një arsye tjetër, që pas meje është i dyti që ka marrë gjithçka nga PS dhe për këtë është i vetëdijshëm, po ashtu si edhe unë, është treguar i gatshëm që ti përgjigjet edhe asaj që është kërkesa e natyrshme, që të jetë veçanërisht aktiv në këtë fazë të ndeshjes, që fillon zyrtarisht fushata për pak ditë dhe kur sigurisht ne duhet të jemi shumë të pranishëm jo vetëm në territor në komunikimin me njerëzit, por edhe komunikimin publik” tha Rama.

Pas