Aktualitet

Sekuestrohen 50 mijë litra naftë kontrabandë në Portin e DurrësitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 13/01/23 |
Opi Nion

Një anije peshkimi me 50 mijë litra naftë kontrabandë është sekuestruar në Portin e Durrësit.  Sipas Tv klan.al  nafta dyshohet se ishte kontrabandë nga Lindja e Mesme. Ajo u zbulua në anijen e peshkimit të quajtur “Geni”.

Anijet e pëshkimit, prej vitesh bëjnë kontrabandë nafte në vendin tonë. Ato e marin me çmim shumë të ulët në vendet e Lindjes së Mesme, me pretendimin se po furnizohen për nevojat e veta dhe pastaj e shesin në treg me çmim shumë herë më të lartë.

Pas