Aktualitet

“Sa është numri i mjekëve për 10 mijë banorë?”, Basha jep përgjigjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 27/02/21 |
Semiljana Azizi

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ka ngritur të tjera shqetësime lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit në vend.

Nëpërmjet një postimi në “Instagram”, Basha ngre shprehet se në vend mungojnë mjekët.

“56 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Sa është numri i mjekëve për 10 mijë banorë në Shqipëri? Përgjigja 12 mjekë për 10 mijë banorë”, shkruan Basha.

Ai citon gjithashtu një shkrim të revistës “Monitor” me titullin: “Harta e OBSH-së, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të mjekëve në botë, ia kalojmë vetëm Afrikës dhe Indisë”./Opinion.al

Pas