Bota

Rusi/ 600 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 03/07/21 |
Opi Nion

Rusia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Numri i viktimave në këtë shtet është rritur ndjeshëm javën e fundit. Autoritete shëndetësore se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 697 persona nga koronavirusi.

Gjatë këtij harku kohor,  u shënuan 24, 439 të prekur me COVID, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 5, 585, 799 persona./ Opinion.al

Pas