Politikë

Rudina Hajdari: Të bëjmë reformën dhe të futemi në zgjedhje të parakohshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:05 - 21/10/19 |
Geljano Fataj

Deputetja Rudina Hajdari mendon se vetëm zgjedhjet parlamentare të parakohshme mund ta “ndreqin” Shqipërinë.

Në një postim në Twitter, Hajdari shprehet se brenda dhjetorit duhet të zhbëhet marrëveshja e 2008 dhe të miratohen urgjentisht rekomandimet e OSBE/ODIHR.

Rekomandime, që sipas Hajdarit do të mundësojnë zgjedhje të ndershme, ndërsa nuk i kursen akuzat në drejtim të kryetarëve të partive.

“Zgjidhja është vetëm 1, brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rek OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend. Boll me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend.”/ Opinion.al

Pas