Kryesore

Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 24/04/22 |
Opi Nion

Vendi ynë gjatë ditës së sotme mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në vijën bregdetare dhe zonat e ulëta.

Ndërsa, me vranësira disi më të dendura dhe intervale të shkurta kthjellimesh paraqiten zonat malore. Orët e pasdites dhe në vijim largojnë vranësirat nga i gjithë territori duke ja lënë vendin kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

Pas