Bota

Pashkët, Vladimir Putin shfaqet në kishë me qiri në dorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:34 - 24/04/22 |
Opi Nion

Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë mbrëmë në vigjiljen e Pashkëve Ortodokse në Katedralen e Krishtit Shpëtimtar në Moskë.

Pamjet televizive shfaqnin kreun e Kremlinit gjatë ceremonisë, të kremtuar nga Patriarku i Kishës Ortodokse të Rusisë, Kirill.

Putin merr pjesë rregullisht në festimet e mëdha fetare, në Krishtlindje në kishat jashtë Moskës dhe në Pashkë në Katedralen e Krishtit Shpëtimtar./Opinion.al

Pas