Te Fundit

Rrihte gruan me shkop bejsbolli, arrestohet polici


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:34 - 29/08/15 |
b.f

TIRANE-Një inspektor policie u vu në pranga nga kolegët e tij pasi u denoncua nga bashkeshortja për dhune në familje. Përmes një komunikate për mediat, Ministria e Brendshme bën të ditur se Ergys Hoxha u arrestua nga Kontrolli i Sherbimit te Brendshem për vepren penale të “dhunës në familje”.

Nga kontrolli i baneses u gjeten dhe u sekuestruan 2 shkopinj bejsbolli, me te cilat polici kishte goditur bashkëshorten e tij, si dhe 2 thika.

“Nga ekzaminimi paraprak në mjekesine ligjore jane konstatuan shenja dhune ne trupin e gruas se punonjësit te policise”, thuhet ne komunikate.

Ergys Hoxha punonte si inspektor në Patrullën e Përgjithshme të Postës së Policisë Shëngjin.  Nga burimet mesohet se ai është vellai i Florenc Hoxhës, ish-kreut të Policisë Bashkiake në Tiranë. 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas