-U tha në Opinion

Rrëzimi i avionit në Vermosh, gazetari: Përdoren për drogë, janë zhdukur…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 07/10/21 |
Opi Nion

Gazetari Jul Kasapi ka rrëfyer detaje lidhur me rrëzimin e avionit në Vermosh, për të cilin ende ka dyshime lidhur me udhëtimin e tij në Shqipëri.

Kasapi tha në emisionin Opinion, se avioni mund të jetë përdorur për drogë, por në momentin e uljes është përplasur me disa degë peme dhe më pas është rrëzuar.

Gazetari thotë se piloti sëbashku me dy persona të tjerë kanë zhdukur çdo shenjë dalluese të avionit si dhe ngarkesën që do të merrte avioni.

“Mendoj se rasti më i fundit nuk ka mundur ta bëj transportimin. Unë isha në Vermosh dhe kufiri është jo më pak se 500 m. Avioni kur ka hyrë në Shqipëri dhe këto janë avionë që nuk fluturojnë shumë lart dhe nuk diktohen nga radarët. Diçka shkuar keq dhe në momentin e uljes sepse avioni ka hyrë dhe dy persona kanë qenë duke e pritur. Dhe avioni do të kthehej mbrapsht, ka kapur disa degë ka thyer helikën dhe ka ngelur aty për disa orë. Çka do të thotë që personi që ka qenë aty  së bashku me persona të tjerë kanë zhdukur shenjat dalluese se kanë pasur kohë dy orë”,-tha Kasapi./Opinion.al

Pas