-U tha në Opinion

Defektet e Ardi Veliut, çfarë thotë Zv.ministri i Brendshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 07/10/21 |
Opi Nion

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari është shprehur se ka besim tek aftësitë e drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, teksa tha se paraardhësi i tij, Ardi Veliu bëri një punë të mirë tek Policia.

Lamallari tha në emisionin “Opinion” se Veliu u largua me dorëheqje dhe se nuk u largua për shkak të performancës së tij dhe pse shtoi se në Policinë e Shtetit ka shumë punë për tu bërë.

“Histori e Policisë së shtetit nuk mbaron me rast konkret, po është një histori që ngrihet dita-ditës, ku çdo kush jep kontributin e vet. Ardi Veliu ka dhënë kontributet për të avancuar punën e Policisë së Shtetit. Ajo çka unë mund të them për Gledis Nanon është pikërisht dinamizmi dhe të qenit reflektiv në kryerjen e detyrave, po flasim për çështjen e terrorizmit. Unë besoj fortë dhe e uroj.”

Defektet që ju keni evidentuar në mandatin 4-vjeçar të Veliut?

Ka shumë gjëra që mund të bëhen. Kjo ishte dorëheqje nga Veliu dhe jo për çështjen e performancës. Nëse flitet për të bërë një vlerësim menaxheria, duhen të përfshihen të gjithë treguesit

Pas