-U tha në Opinion

Ish-ministri i Drejtësisë: Ne kemi një shtet pro drogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 07/10/21 |
Opi Nion

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shprehet se shteti Shqiptar nuk e ka luftuar kultivimin e drogës, duke thënë se vendi ynë është një shtet pro drogës.

Manjani tha në emisionin Opinion, kultivimi i drogës në vendin tonë është kthyer në një industri dhe se qytetarët fitojnë para.

“Kjo është bërë industri, ky që kemi bërë ne është një shtet karagjoz. Nuk e kemi seriozisht ne këtë punën e drogës. Ne nuk kemi një shtet anti-drogë, por një shtet pro drogës. Ky shtet jeton me drogë, hanë bukë me atë, e pranojnë njerëzit këtë, mos mendojnë është policia”,-tha Manjani./Opinion.al

Pas