Aktualitet

Rrëshqitje dherash në aksin Elbasan-Përrenjas, radhë në dy krahët e rrugës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 10/01/21 |
Doriana Çepunaj

Reshjet e dendura të shiut prej disa ditësh ditësh kanë shkaktuar rrëshqitje dherash në aksin rrugor Elbasan-Përrenjas në fshatin Pishkash.

Kalimi i automjeteve bëhet me kujdes, ndërkohë që pritet që punonjësit e firmës se mirëmbajtjes së rrugëve të pastrojnë aksin. Mësohet se për shkak të situatës, radhë të gjata makinash janë krijuar në Pishkash.

Për shkak të shirave ka pasur rënie gurësh në aksin Elbasan-Librazhd, dhe Gramsh-Moglice. /Opinion.al

Pas