Aktualitet

“Rreptësi maksimale”, Veliaj reagon pas plagosjes së punonjësit të IMTBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 12/08/22 |
Opi Nion

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka reaguar pas plagosjes së një punonjësi të IMT me armë zjarri. Në një tuiter, Veliaj ka kërkuar nga drejtësia rreptësi maksimale, ndërsa tha se në 7 vite bashkia nuk është tërhequr nga asnjë projekt publik.

Reagimi i plotë

Sherim te shpejte Ilirianit tone te IMT pas plagosjes ne krye te detyres per infrastrukturen nga nje person me precedent penal, tashme ne pranga! I kerkoj organeve te drejtesise rreptesi maksimale per kriminelin qe ngre dore per shkak te detyres ndaj punonjesve te shtetit! Prej 7 vitesh Bashkia e Tiranes nuk eshte terhequr nga ASNJE projekt publik – as nga presidentet e lojtur, as nga rrugacet me famekeq te vendit! Ta harrojne se e ndalin dot zhvillimin e qytetit si kriminelet ordinere ashtu dhe ordineret e politikes qe frymezojne dhunen! Jam me i bindur se kurre se shumica morale dhe e ndershme e qytetit – qe as zapton e as dhunon – e do progresin dhe refuzon t’i nenshtrohet dhunes se rruges e asaj politike! Ndaj dhe jam me i vendosur se kurre t’i coj gjer ne fund punet per nje Tirane qe nuk ndalet! #BASHKE

 

Pas