Emisionet

Rrëfimi i rrallë i Ilir Metës, sot në Opinion!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 04/01/21 |
Doriana Çepunaj

Presidenti i vendit Ilir Meta do të jetë sot në mbrëmje në emisionin “Opinion” në një intervistë të plotë të jetës politike.

Pjesë e rubrikës “Rrëfimi i rrallë i…” Meta sjell përballë gazetarit Blendi Fevziu një rrëfim të veçantë nga ambientet e Presidencës. Cili qe angazhimi i tij në lëvizjen e Dhjetorit, përfshirja në Partinë Socialiste, jeta e tij si Kryeministër e më tej vendimi për krijimin e LSI, raportet me Ramën, Berishën dhe të tjerë eksponentë politikë.

Roli dhe këndvështrimi i Ilir Metës në këto 30 vite pluralizëm, sot ora 22:00 në Opinion.

Pas